فهرست بستن

چرا بی حجابی؟

اینجا جمهوری اسلامی ایران است، چشمانت را به هر سمتی بچرخانی دخترانی را می‌بینی که گوش‌هایشان را از روسری یا شالشان بیرون انداخته‌اند، تاپ و شلواری پوشیده و پارچه ای روی خود انداخته‌اند که اسمش را می‌گذارند مانتو جلو باز، اخیراً نیز یک سمت از سر خود را کچل می‌کنند و موها را به سمت دیگر سرازیر، دیگر دوره مانتوهای کوتاه گذشته، بدحجابی کم کم به لباس‌های تنگ و چسبان و نوعی برهنگی رسیده است.

به گفته یکی از فروشندگان، یک تولید کننده مانتو، پارچه های برش داده شده مانتوهای گشاد( بدون دکمه )را برای دوخت در میان زنان خانه دار شهرستان گنبد(که برایشان چرخ خیاطی تهیه کرده است) توزیع می کند و بعد وارد بازار تهران می کند. اینکه چرا این مانتوها بدون دکمه هستند یا برای سود بیشتر تولید کننده از نظر دستمزد کارگر و خرید دکمه و غیره بوده یا اینکه ایده ای برای تولید می تواند باشد. به هر حال با گشتی در بازار تهران می توانید مانتوهایی از ۲۵ تا ۱۵۰ هزار تومان را خرید. اما طبق گفته فروشندگان مانتو؛ برای خیلی ها قیمت مانتو مهم نیست بلکه مدل آن مدنظرشان است. همچنین بازرسی از هیچ مدل عرضه شده صورت نمی پذیرد.

پوشش بر روی مسائل اقتصادی هم اثرگذار  است به این معنا که زمانی زنان مسلمان، محجبه باشند، حجاب آنها باعث می شود تا از لوازم آرایش، انواع و اقسام لباس های رنگارنگ و آرایش های مختلف دور شوند و این یک فاکتور اقتصادی تعیین کننده است.

یکی از مهم‌ترین ریشه‌های شیوع روزافزون مسئله‌ی بدحجابی که در دو دهه‌ی اخیر، به وضوح در جامعه مشاهده می‌شود افزایش آستانه‌ی تحمل افراد جامعه در مقابل این ناهنجاری و به عبارت دیگر، کاهش قبح و زشتی این عمل، در نظر افراد جامعه دانست.

نکته مهم این است دخترانی که جاذبه جنسیتی خود را برای عموم جامعه به معرض نمایش می‌گذارند یا آرایش‌های آنچنانی انجام می‌دهند و تمام هم غم و غمشان آرایش است، با این کار قصد دارند که جامعه به آن‌ها توجه کند. این افراد به واسطه برخی کمبودها در صدد هستند با این‌گونه پوشش‌های نامتعارف جلب توجه کنند و باصطلاح دیده شوند.

مسئله دیگری که می‌بایست در خصوص بدحجابی ذکر کرد این است که در سالیان اخیر علاوه بر اینکه قبح بدحجابی در جامعه شکسته شده، غیرتمندی برخی مردان ایرانی (پدران، همسران و برادران) نیز کاهش یافته است. سؤال این است که جامعه ما را چه شده است که پدری، همسری و یا برادری می‌بیند که دختر یا زن خانواده در خیابان با پوشش زننده ای عشوه گری می‌کند ولی فقط نظاره گر است و در بعضی موارد خود هم مانند دیگر مردان از این عشوه گری در خیابان لذت می‌برد و آخر سر هم اسم آن را تمدن می‌گذارد؟ جامعه ما را چه شده که برخی مردان از ارتباط دختران خانواده با افراد غریبه اطلاع دارند ولی نه تنها حرفی نمی‌زنند بلکه با سکوت خود و سر زیر برف کردن آن‌ها را به ادامه این روند تشویق می‌کنند؟ نکته مسلم اینکه امروزه در برخی خانواده جایگاه مرد و زن عوض شده است.

  نظرمجله فرانسوی اکومد در مورد وضعیت آرایش درایران

صورت هایی که دیگر واقعی و دل نشین نیستند. زنان ایرانی چهره خود را پشت نقاب سنگینی از آرایش و عمل زیبایی قایم میکنند.تعجب آور است زنان این کشور علی رغم آموزه های دینی خود شبیه پورن استارها و ستاره های فیلم های پورنو آمریکایی آرایش میکنند.اینجور صورت آرایی ها تنهادر فیلم های ۳ک.سی دیده میشود. ما در خیابان های اروپا بسیار کم با چنین مواردی روبرو میشویم.در ایران صورت زنان بیشتر از آنکه حس خوبی القا کند حس شهوت را بر انگیخته میکند!. خرید و فروش کتاب در مقابل خرید و فروش لوازم آرایشی بسیار بسیار کم و ناچیز جلوه میکند. در ایران مقدار خرید و فروش یک سال کتاب برابر است با میزان خرید و فروش یک روز یا نیمه ای از روز ابزار آرایش! این یعنی جهان سوم.
جایی که مردم آن نسبت به شعور خود بی تفاوت تر از ظاهرخود هستند!

یکى از استادان دانشگاه‌هاى آلمان براى نشستی به تهران سفر می‌کند، هنگام بازگشت یکى ازهمراهان می‌پرسد «ایران را چطور ارزیابى کردید؟»

پاسخ  استاد: ایران کشور زیبایى بود، اما فاحشه زیاد داشت!

منبع: «مجلۀ اکومُد»

 

واقعا  حواندن این نظریات غربی هایی که خود نه بویی از ارزش های اخلاقی برده اند ونه دارای تمدنی به قدمت تمدن ایران اسلامی می باشند واینگونه نظراتی را در مورد جامعه  اسلامی ما می دهند تاسف بار است که چرا باید جامعه ما به این سمت و سو پیش برود که کشورهایی همچون فرانسه والمان که خود مهد فساد وفحشا می باشد  اینگونه در رابطه با سرزمین کهن ایران اسلامی سخن بگویند با انکه این وضعیت پیش آمده نتیجه تهاجم فرهنگی بوده است که خود این کشورهای غربی با هزینه کردن میلیاردها دلار در طی این سال های پس از انقلاب اسلامی می باشد

واقعا تاسف آور است  تاکی می خواهیم بازیچه این کشورها باشیم واز ارزش های والای خود دور شویم  همانانی که خود تبلیغ بر علیه پوشش وحجاب ایرانی اسلامی را رهبری می کنند  به زنان بی حجاب سرزمینمان لقب فاحشه می دهند،تا کی می خواهیم سر در برف کرده وحقیقت را نبینیم ،آیا حجاب ارزش دادن به زن نیست ،مگر نمیبینیم که همان هایی که حجاب را اسارت وکم ارزش کردن زن می دانند خود به فریب خوردگان این تهاجم فرهنگی لقب فاحشه را میدهند

گرچه برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن حجاب در میان کودکان و نوجوانان و جوانان و خانواده های آنان دیر شده است اما “هرموقع ماهی را از آب بگیریم تازه است”

 

مطالب مرتبط

5+

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of