فهرست بستن

دوکلمه حرف حساب ۵

نوشته شده توسط حانیه صادقی
Part5:
ایندفعه میخوام درباره اخلاق امام زمانم بگم…اخلاقی که کاش اگه اینقدر دوست داریم باهاش رفیق شیم،حداقل چندتا شونو در خودمون تقویت کنیم…
ولی خصوصیات:
۱)بنده خداست… خدا و عظمت او در وجود حضرتش متجلیه… بیم خدا به دل دارد …به مقام تقربی که نزد خدا دارد، مغرور نمی‌شود…واین دقیقا همون چیزیه که خدا از همه بنده هاش خواسته…اصلا مگر خلق انسان بجز برای عبودیت بوده؟!!
۲)خلق محمدی… مثل پیامبراسلام(ص)با حشمت و وقاره…ودر عین این وقار و بزرگی ،ساده و خاشع و مهربان و…
۳)اهل جود و کرم…با دیگران کریمانه برخورد میکنه… اهل بخشش است و بدون سختگیری نیاز و خواسته دیگران را برآورده می سازد.
۴) برپاکننده دولت عدالت… درحکومت او عدالت گسترده در همه زمینه ها است. طوری که سراسر زمین از عدل و داد پر شود. هیچ جای زمین باقی نماند، مگر اینکه به برکت عدل و احسان او فیض برده و زنده شود. حتی جانوران و گیاهان نیز از این برکت و عدالت و دادگری و … بهره مند می گردند.
۵)دانش گسترده…گنجینه ای از علم و دانایی و جایگاه رسالت است…
۶)زهد و بی اعتنایی به دنیا…از نعمت های دنیایی امثال خوراک و پوشاک تنها به قدر رفع نیاز استفاده میکند…
۷) شجاعت و صلابت…با همه مشرکان و ستم گران روبرو میشود و آنها را به زانو در می آورد…
۸) صبر و شکیبایى…در میزان صبرو شکیبایی او همین بس که با وجود این همه ظلم و ستمی که طی این همه سال تحمل کرده نه تنها هنو دعایی نکردن که تمام زمین و زمان را به هم بدوزد،که طی این مدت هم مومنان ومسلمانان و همه جهانیان را از نعمت دعای خیر و وجود بابرکتشان همچون خورشید پشت ابر بهره مند ساختند…
اینها تنها تعدادی از خصوصیات والای اخلاقی ایشان بود…کاش بتونیم حداقل یکی از این خصلت هارو در خودمون به اندازه ایشان تقویت کنیم….
به امید چنین روزی…یاعلی(ع)

مطالب مرتبط

3+

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of